Nagłośnienie podczas koncertów i innych imprez

Dobre nagłośnienie to priorytet podczas koncertów, imprez sportowych i różnego typu eventów. Niewyraźny, zbyt cichy lub za głośny dźwięk może sprawić, że cała impreza okaże się wielką porażką. Warto więc zaoszczędzić sobie nerwów i zdać się na profesjonalną firmę.

Nagłośnienie – dlaczego jest takie ważne ?

 Nagłośnienie jest niezmiernie ważne zarówno podczas imprez plenerowych, jak również tych, które odbywają się w halach, salach koncertowych czy aulach. Powód jest jeden – żaden z gości nie wytrzyma długo w hałasie i jeśli dźwięk będzie zbyt głośny z pewnością przybyli oddalą się z pospiechem. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku eventów, szkoleń czy konferencji, na których nagłośnienie jest zbyt ciche a przybyli muszą wytężać słuch, by cokolwiek zrozumieć.Bardzo irytujące są również przerywany dźwięk, pogłos i różnego typu zakłócenia.

Tego typu sytuacje zazwyczaj prowadzą do zirytowania gości i negatywnych opinii z ich strony oraz, rzecz jasna do zdenerwowania samego organizatora. Wszystko to sprawia, że impreza bądź konferencja kończą się wielką klapą i ogólnym niezadowoleniem.

Warto więc zadbać o to, by na naszej imprezie takie problemy się nie pojawiły.

Dobre nagłośnienie – na co zwrócić uwagę?

Aby nagłośnienie spełniało wszelkie standardy, a co za tym idzie, przyczyniło się do sukcesu danej imprezy należy mieć na uwadze kilka kwestii. Ważny jest wysokiej jakości sprzęt, najlepiej cenionych, zaufanych marek. Sam sprzęt nagłaśniający to oczywiście nie wszystko – należy go jeszcze w prawidłowy sposób podłączyć oraz odpowiednio obsługiwać.

Nawet najlepszy sprzęt nie sprawdzi się jeśli nie zadbamy o fachowych operatorów. Warto więc zdać się tutaj na osoby z doświadczeniem, które pracowały już podczas wielu różnego typu imprez i mogą pochwalić się doskonałym umiejętnościami. Gdy te trzy warunki – specjalistyczny sprzęt nagłaśniający, fachowy montaż i profesjonalna obsługa zostaną spełnione wszystko powinno bezawaryjnie działać.

Oczywiście przed imprezą należy dokładnie sprawdzić każdą kwestię, przeprowadzić próbę mikrofonu i upewnić się, że dźwięk jest idealny i nie ma żadnych zakłóceń.

Na zakończenie

Oczywiście nagłośnienie, choć na nim skupiliśmy się w naszym artykule, nie jest jedyną istotną kwestią podczas imprez. Pamiętać należy również o oświetleniu, scenografii, porządnej konstrukcji scenicznej, czasem przydatne okazują się telebimy, monitory LCD, projektory. Wielu organizatorów decyduje się również na dodatkowe atrakcje dla swoich gości, między innymi podłogi diodowe oraz kurtyny diodowe.

Trackback z twojej strony.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

3tech

ul. Lachmana 4 LU1
02-786 Warszawa

tel.: +48 601 673 399
tel.: (22) 497-70-00
tel.: (22) 423-22-33
mail: info@3tech.pl

Tomek tel.: +48 510 333 603
mail: tomek@3tech.pl

Karolina tel.: +48 511 002 009
mail: karolina@3tech.pl